Biyografi

Biyografi

Türkiye’nin doğusunda, kayısı ağaçları ve Anadolu ekmeklerinin kokusunda Malatya, Arguvan’da doğdum. Türkülerini dinlediğim halk ozanlarının geleneği ve usta çırak müzik sohbetleri benim Arguvan’a ve Anadolu türkülerine olan sevdamı gün ışığına yaydı.

10 yaşında söylediğim türküler ilk albüm kaydı olarak tarihe geçtiğinde ben dede yadigarı kültürümü söyleyecek birçok çalışmanın başlangıcındaydım. Hikayem gurbetçi olarak geldiğim Stuttgart’da geride kalanlar ve yarınım arasında şekillendi.

6 yıl müzik eğitimi aldığım Almanya yaşadığım yer olmasına rağmen yabancıydı. Türküleri dilinde bir gurbetçi olarak, hem beni hemde benim gibileri anlattığım göç hikayeleri ve sıla hasretini Avrupa’nın birçok yerinde konserler, festivaller ve müzik günlerinde dinleyicilerle paylaştım.

2005 yılında Almanya´da Euro Kanaltürk TV kanalı için hazırladığım “Türküler Dile Geldi“ programi Avrupa’ da yaşayan göçmenlerin vatan özlemini dile getirdi.

Hem bir anne hem de bir gurbetçi olarak yaptığım tüm çalışmaların felsefesinde Alevi kültürünün müzik rengini, yaşam felsefesini ve “göç” olgusunun toplumsal boyutunu, çaldim söyledim.

Yaşadığımız coğrafyayı Anadolu’nun bahçesine benzetip, aşureye her kültür ve medeniyet kendine özgü bir tat verirken birliktelikleri de bu coğrafyanın zenginliğini oluşturduğunu düsündüm.

Yaptiğim müziğin ana slogani şu; bizi ayriştirmaya, ötekileştirmeye çalisan zihniyete cevabım her zaman birlik ve sevgidir.

bio_imza
Şimdi Indirin
Basın Bülteni
download_button
Fotoğraflar-Biyografi-Müzik

Diskografi

2016         Aşure (Habil & Kabil)

Arda Müzik

2012          Künc-i Gurbet

Arda Müzik

2008          Güle Dokunma

Arda Müzik

2007          Dermanın Olayım

Arda Müzik

Video